Автопортал || Авто - статьи

Сельскохозяйственная техника
Чтение RSS

Робота газу і пари при розширенні. Двигун внутрішнього згоряння. 8-й клас

  1. Етап 1. Організаційний момент
  2. Етап 2. Постановка мети і завдань уроку
  3. Етап 3. Первинне засвоєння нових знань
  4. Етап 4. Первинна перевірка розуміння
  5. Етап 5. Первинне закріплення
  6. Етап 6. Інформація про домашнє завдання, інструктаж по його виконанню
  7. Етап 7. Рефлексія (підведення підсумків заняття)

розділи: фізика , Конкурс «Презентація до уроку»

Завантажити презентацію (18,1 МБ)

Увага! Попередній перегляд слайдів використовується виключно в ознайомлювальних цілях і може не давати уявлення про всі можливості презентації. Якщо вас зацікавила дана робота, будь ласка, завантажте повну версію.

Особливість ФГОС нового покоління - діяльнісний характер, який ставить головним завданням розвиток особистості учня, оптимізація навчання. Сучасний урок будується в рамках системно-діяльнісного підходу, спрямований на формування і розвиток УУД, на досягнення особистісних результатів, розвиває в учнів здатності самостійно ставити навчальну завдання, проектувати шляхи їх реалізації, контролювати і оцінювати свої досягнення.

Учитель, проектуючи урок, становить технологічну карту уроку, визначає всі види діяльності учнів на уроці в цілому і окремих.

Ключові слова: ФГОС, діяльнісний підхід, компетентнісний підхід, універсальні навчальні дії, сучасні освітні технології.

УМК: Пёришкін А.В. «Фізика 8 клас» 2015р.

Тип уроку: Урок «відкриття» нового знання.

Методична мета уроку: створення умов для прояву пізнавальної активності учнів.

Діяльнісна мета: формування умінь реалізації нових способів дій.

Освітня мета: розширення понятійної бази за рахунок включення в неї нових елементів.

Змістовна мета: формування системи понять про «Роботі газу і пари при розширенні, теплових двигунів».

Методи навчання: репродуктивний, проблемний, евристичний, частково-пошуковий.

Форми організації пізнавальної діяльності учнів: колективна, індивідуальна.

Засоби навчання: підручник, картки рефлексії, модель ДВС.

Вид використовуваних на уроці засобів ІКТ: мультимедійна презентація, комп'ютер, мультимедійний проектор, екран, слайди з ЦОР «Класна фізика! 8 клас »(http://class-fizika.narod.ru/8_27.htm), освітній ресурс« КМ-школа », роздатковий матеріал (картки).

Мета уроку:

  • закріпити знання учнів по темі «Внутрішня енергія»
  • організувати діяльність учнів з освоєння знань «Робота газу і пари при розширенні. Двигун внутрішнього згоряння".
  • розвивати логічне мислення учнів, комунікативні здібності, вміння критично осмислювати інформацію, висловлювати свою точку зору.

Завдання уроку:

освітні:

  • сформувати в учнів уявлення про роботу газу і пари при розширенні, що входить в систему знань поглядів на світ;
  • сформувати навички пояснення результатів експерименту і застосування отриманих знань при вирішенні задач.

Розвиваючі:

  • систематизувати знання учнів з вивченого матеріалу теми "Теплові явища", аналіз екологічної небезпеки ДВС.
  • розвитку умінь учнів сприймати і представляти інформацію в словесній, символічної формах;
  • формування навичок аналізу результатів експерименту, вміння робити висновки на основі проведеного аналізу розвиток вміння генерувати ідеї, виявляти причинно-наслідкові зв'язки;
  • розвитку самостійності учнів;
  • розвитку пізнавального інтересу учнів до фізики.

виховні:

  • стимулювання пізнавальної активності при обговоренні роботи двигуна, використовуючи комп'ютер; сприяти патріотичному вихованню, нагадавши про роль російських винахідників в історії;
  • залучити до активної практичну діяльність.

Плановані освітні результати

Предметні:

  • формування уявлення про фізичної сутності цих процесів з урахуванням МКТ.
  • вивчити поняття та принцип роботи теплових двигунів, домогтися розуміння учнями пристрої ДВС і турбіни, вивчити принцип роботи чотиритактного ДВС і турбіни (домогтися розуміння і відтворення програмного матеріалу), організація засвоєння формули ККД теплових двигунів, провести аналіз екологічної небезпеки ДВС, формувати науковий світогляд учнів.

метапредметние результати

Пізнавальні:

  • здійснення розширеного пошуку інформації в посібник.
  • розвивати вміння класифікувати об'єкти, виявляти причинно-наслідкові зв'язки.

комунікативні:

формування умінь:

  • організовувати і планувати навчальний співробітництво з учителем і однолітками;
  • визначати цілі і функції учасників;
  • планувати загальні способи роботи;
  • вчитися повно і точно виражати свої думки відповідно до поставлених завдань.

регулятивні:

  • визначення мети навчальної діяльності, пошук самостійно кошти для досягнення мети;
  • розвиток уваги, пам'яті, логічного і творчого мислення;
  • формування мотивації постановкою пізнавальних завдань.

особистісні

  • формування усвідомленого, шанобливого і доброзичливого ставлення до іншої людини, його думку, світогляду.
  • формування готовності і здатності вести діалог з іншими людьми і досягати в ньому взаєморозуміння.
  • формування відповідального ставлення до навчання, готовності і здатності до саморозвитку та самоосвіти на основі мотивації до навчання і пізнання.
  • формування умінь управляти своєю навчальною діяльністю,
  • формування інтересу до фізики при аналізі фізичних явищ.

Хід уроку

Етап 1. Організаційний момент

Етап мотивації (самовизначення) до навчальної діяльності (1-2 хв).

Учитель: Добрий день! .Прісажівайтесь і уважно слухайте. «Гуляючи в тінистій гаю, грецький філософ розмовляв зі своїм учнем:" Скажи мені, - запитав юнак, - чому тебе часто долають сумніви? Ти прожив довге життя, навчений досвідом і вчився у великих еллінів. Як же так, що для тебе залишилося настільки багато незрозумілих питань? »

»

У роздумах філософ окреслив палицею перед собою два кола: маленький і великий. "Твої знання - це маленький коло, а мої - великий. Але все, що залишилося поза цих кіл, - невідомість. Маленький коло мало стикається з невідомістю. Чим ширше коло твоїх знань, тим більше його кордон з невідомістю. І надалі, чим більше ти станеш дізнаватися нового, тим більше буде виникати у тебе незрозумілих питань ".

Грецький мудрець дав вичерпну відповідь.

Сьогодні на уроці ми спробуємо збільшити коло наших знань.

- Скажіть, що треба робити, щоб відкрити нові знання? (Щоб збільшити коло наших знань, необхідно повторити пройдене)

Відповімо на питання по темі: Внутрішня енергія та способи її зміни.

1. Енергія ....... (Фізична величина, що характеризує здатність тіла, здійснювати роботу.)

2. Внутрішня енергія ... .. (це сума кінетичної енергії всіх молекул з яких складається тіло і потенційної енергії їх взаємодії. І ще потрібно відповісти на питання.)

3. Один із способів зміни внутрішньої енергії тіла (теплопередача).

4. Джерело енергії, що використовується в промисловості, на транспорті, в сільському господарстві, в побуті (паливо).

5. Дерево даєш - з'їдає, від води - вмирає (вогонь).

6. Від цієї величини залежить швидкість руху молекул (температура).

7. Одиниця виміру потужності (Ватт).

8. Процес з'єднання молекул пального з киснем, при якому виділяється енергія (горіння).

9. Одиниця виміру енергії (Джоуль).

10. Один з видів теплопередачі яке отримуємо від сонце (випромінювання).

Перелік УУД, виконуваних, які навчаються на даному етапі.

  • вираження своїх думок з достатньою повнотою і точністю (К);
  • аргументація своєї думки і позиції в комунікації (К);
  • облік різних думок (К);
  • Відповідають на вітання вчителя. (П);
  • Виділення суттєвої інформації з слів вчителя. (П);
  • Цілепокладання (Р);
  • Уміння налаштовуватися на заняття (Р);

Етап 2. Постановка мети і завдань уроку

Застосовуємо види діяльності - спільну з учителем, спільно-розподілену між учнями, самостійну.

З'ясування теми уроку і формулювання його мети. Постановка проблемного питання.

Перелік УУД, виконуваних, які навчаються на даному етапі.

  • аналіз, порівняння, узагальнення, аналогія, класифікація, сериация (П);
  • вольова саморегуляція в ситуації утруднення (Р);
  • вираження своїх думок з достатньою повнотою і точністю (К);
  • аргументація своєї думки і позиції в комунікації (К);
  • облік різних думок (К);
  • використання критеріїв для обґрунтування своєї думки (К)
  • пояснювати явища, процеси, зв'язки і відносини, які виявляються в ході дослідження спільно з учителем (П);
  • будувати логічне міркування, що включає встановлення причинно-наслідкових зв'язків (П);
  • усвідомлене і довільне побудова мовного висловлювання (П);
  • прогнозування як передбачення майбутніх подій і розвитку процесу. (Р);

Назвіть способи зміни внутрішньої енергії

Відповідь: теплопередача і здійснення роботи.

Відповідь: теплопередача і здійснення роботи

Досвід. Візьмемо пробірку, наллємо туди трохи води і заткнём її пробкою. Потім почнемо цю пробірку нагрівати. Через деякий час пара, що утворилася в цій пробірці від закипаючою рідини, виштовхне пробку назовні.

Учитель фізики і навчаються.

Поясніть результати досвіду.

Питання: Чому вилетіла пробка. І як змінилася внутрішня енергія.

Які перетворення енергії відбулися в ході цього експерименту?

Які перетворення енергії відбулися в ході цього експерименту

Відповідь: При кипінні води в пробірці утворюється пара. Під тиском пара вискочила і піднялася вгору. Енергія палива перейшла у внутрішню енергію пара. А пар розширюючись, зробив роботу - підняв пробку. Внутрішня енергія пара перетворилася в кінетичну енергію пробки Так як пара виходить ще досить гарячий, то залишилася енергію він віддає навколишньому повітрю, що має більш низьку температуру.

Якщо тепер замість пробірки взяти металевий циліндр, а замість пробки - поршень

Питання: Що отримаємо? то вийде найпростіший тепловий двигун.

Як ви думаєте, про якому способі зміни внутрішньої енергії піде мова сьогодні на уроці.

Відповідь: Ми будемо говорити про вчинення роботи.

Отже, записали тему уроку "Робота газу і пари при розширенні. Двигун внутрішнього згоряння".

Відгадає кросворд.

кросворд

  1. Процес зниження температури тіла. (Температура)
  2. Речовина, питома теплоємність якого дорівнює 4200 Дж / кг оС. (Вода)
  3. Рідина, яка застосовується в термометрах в районах Крайньої Півночі. (Спирт)
  4. Один з видів опадів. (Сніг)
  5. Процес переходу речовини з твердого стану в рідке. (Плавлення)
  6. Фізична величина, яка характеризує ступінь нагретости речовини. (Температура)
  7. Один з факторів, що впливають на швидкість випаровування. (Вітер)
  8. Грецька літера, що позначає питому теплоємність речовини. (Лямбда)
  9. Розплавлений метал, здатний заморозити воду. (Ртуть)

По вертикалі в виділеному стовпчику читаємо «ДВИГУН».

Етап 3. Первинне засвоєння нових знань

Застосовуємо види діяльності - спільну з учителем, спільно-розподілену між учнями, самостійну. Постановка проблемного питання, реалізуються навчальні завдання уроку, йде активізація розумової та самостійної діяльності учнів, виховується почуття впевненості в висловлюванні своєї думки. розвиток інтересу вивчення фізики, розширення кругозору учнів.

Перелік УУД, виконуваних, які навчаються на даному етапі.

  • вираження своїх думок з достатньою повнотою і точністю (К);
  • аргументація своєї думки і позиції в комунікації (К);
  • облік різних думок (К);
  • Виділення суттєвої інформації з слів вчителя. (П);
  • Цілепокладання (Р);
  • Уміння налаштовуватися на заняття (Р);
  • пояснювати явища, процеси, зв'язки і відносини, які виявляються в ході дослідження спільно з учителем (П);
  • будувати логічне міркування, що включає встановлення причинно-наслідкових зв'язків (П);

Робота з підручником.

Завдання.

  1. Записати визначення теплового двигуна.
  2. Які переходи і перетворення енергії відбуваються в них.

Теплова машина - це тепловий двигун, що працює циклічно. Існує кілька видів теплових двигунів: парова машина, двигун внутрішнього згоряння, парова і газова турбіни, реактивний двигун.

Робимо висновок: Пристрій, що перетворює внутрішню енергію палива в механічну енергію називають тепловим двигуном.

Робимо висновок: Пристрій, що перетворює внутрішню енергію палива в механічну енергію називають тепловим двигуном

У всіх цих двигунах енергія палива спочатку переходить в енергію газу (або пара). Газ, розширюючись, здійснює роботу і при цьому охолоджується. Частина його внутрішньої енергії перетворюється в механічну енергію.

Питання. Які двигуни Ви знаєте? Поговоримо про види двигунів. Вам потрібно записувати види двигунів.

схема:

схема:

З усього різноманіття теплових двигунів ми познайомимося з ДВС.

1. Пристрій двигуна

1 і 2 клапана, 3 - поршень, 4 - шатун, 5 - колінчастий вал, 6 - свічки.

1 і 2 клапана, 3 - поршень, 4 - шатун, 5 - колінчастий вал, 6 - свічки

Двигун складається з циліндра, всередині якого переміщається поршень. Згоряння палива відбувається всередині двигуна. Двигун працює на рідкому паливі.

Принцип дії ДВС

Повторюваний робочий цикл двигуна складається з чотирьох процесів (тактів):

а) впуск,

б) стиснення,

в) робочий хід,

г) випуск.

(Тільки під час робочого ходу відбувається поворот валу)

В автомобілях частіше використовують чотирициліндрові ДВС, які забезпечують рівномірність обертання валу і мають велику потужність.

У кабінеті фізики за столами з табличками «Історик», «Фізик», «Еколог» сидять підготувалися навчаються.

У кабінеті фізики за столами з табличками «Історик», «Фізик», «Еколог» сидять підготувалися навчаються

ДАВНИМ ДАВНО

Історик 1. Я розповім про історію створення теплових машин. У 1698 р англієць Томас Севери винайшов паровий насос для відкачування води з шахт. А в 1705 р познайомившись з роботами Папена, слюсар Томас Ньюкомен отримав патент на винайдену їм теплову машину. Вона була першою машиною, яка з успіхом застосовувалася для підйому води з шахт. Принцип її роботи був таким: пар з котла виходив в циліндр і піднімав його до самого верху. Потім під поршень циліндра пускали воду, пар конденсировался, тиск знижувався і атмосферний тиск опускала поршень вниз. Машина була громіздкою і вимагала величезної кількості вугілля. Знадобилося понад 50 років, перш ніж з'явився перший паровий двигун безперервної дії. Його створив наш співвітчизник Іван Іванович Повзунів (в 1766 р), російський механік. У першому з двох проектів Ползунова була розроблена (вперше в світі) універсальна двоциліндрова парова машина безперервної дії з робочим валом, у другому конструкція була перероблена і дещо спрощена стосовно до конкретного завдання - приведення в рух повітрявидувних плавильних печей. При цьому друга машина була в 10 разів більше і в 15 разів могутніше першої. За розрахунками дослідників, її потужність становила від 30 до 40 л. с. Другий проект був втілений самим Ползуновим, які віддали цій роботі всі сили. Машина була виконана повністю з металу (вперше в світі) і, хоча пропрацювала всього два місяці, навіть за такий короткий термін не тільки окупила всі витрати, але і принесла чималий дохід. Була пущена в Барнаулі, з її допомогою було розплавлене 9000 пудів срібної руди.

Творцем універсального парового двигуна, який набув широкого поширення, став англійський механік Джеймс Уатт. У 1784 р йому прийшла ідея виводити пар з циліндра, з'єднавши в належний момент циліндр з порожнім резервуаром, куди пар спрямовувався б сам. Так був винайдений конденсатор. Також Уатт вніс в свою машину такі удосконалення, як відцентровий регулятор введення пара, золотник, парова сорочка навколо циліндра, індикатор тиску.

У 1803 р в Парижі на річці Сені американець Р. Фультон вперше випробував судно, рухоме силою пара. А через 4 роки по річці Гудзон вже ходив перший в світі колісний пароплав «Клермонт» з двигуном потужністю 20 л. с. У 1814 р англієць Джордж Стефенсон створив паровоз. У Росії батько і син Черепанова, кріпосні майстри уральського заводу, теж побудували паровоз (в 1834 р). Він віз вантаж масою 32 т зі швидкістю 15 км / ч.В кінці XIX ст. змінився паровий двигун. У 1884 р англійцем Парсоном була створена перша багатоступенева парова машина.

Історик 2. Я розповім про Історію создания двигуна внутрішнього згоряння .. Уявіті Собі двигун, что працює не так, як парова машина, Було Важко. Вінікло уявлення, что будь-яке робоче Тіло винне мати Властивості пара и потрапляті в циліндр у виде однорідної масі, нагрітої до певної температури и підтрімуваної при Певної тиску. Таким робочим тілом могли стати продукти сгоранія.Решеніе завдання использование продуктів згоряння пролягав в поиска пального. Например, роботи братів Ньєпс. Ідея заміні дефіцітного у Франції вугілля іншім паливом витала в повітрі. Брати Займаюсь поиск такого паливо, продукти згоряння которого можна Було б використовуват як робоче Тіло, подібного пару. У Цій іпостасі смороду застосувались лікоподій - насіння спорового рослини плауна. Цей Надзвичайно сухий, легкий и легкозаймістій ​​порошок вікорістовувався для ефектніх спалахів во время театральних вистав. Можна вважаті, что перша Офіційно зареєстрована спроба создания двигуна внутрішнього згоряння (ДВЗ) булу Зроблено почти одночасно з початком робіт Ньєпс. На Всесвітній віставці в 1893 р в Чикаго вищої нагороди БУВ удостоєній зразок двигуна первого російського заводу Гасова и газових двигунів, в якому гас підтікав до віпарніка самоплівом и запалав с помощью металевої трубочки. Перший двигун внутрішнього згоряння БУВ побудованій в России в 1884 р моряком російського флоту Костович для дирижабля. Імпульсом для розвитку бензинових двигунів послужило прагнення використовувати їх на автомобілі. Удосконалення двигунів йшло в тісній взаємодії з вдосконаленням виробництва.

Удосконалення двигунів йшло в тісній взаємодії з вдосконаленням виробництва

Авто початку XX ст. [5]

Автором одного з найбільших винаходів є Рудольф Дизель. За задумом Дизеля, якщо повітря стиснути до тиску 33-35 атм і підвищити внаслідок цього його температуру до 500-700 ° С, то паливо, що вводиться туди, запалає від зіткнення з гарячим повітрям. Конструкція дизелів зазнала суттєвих змін. У 30-х рр. ХХ ст. з'являються потужні авіаційні ДВС конструкторів А.А. Мікуліна і АТ. Чаромского. Під час Великої Вітчизняної війни застосовувався авіаційний дизель великої потужності АЧ-30 конструкції Чаромского.

Двигуни на легкому паливі і дизелі міцно займають позиції практично єдиного виду силової установки для наземного транспорту і складають істотну частку серед силових установок водного транспорту. Звичайно, сучасні ДВС конструктивно відрізняються від найперших зразків, але принципи перетворення теплоти в роботу залишилися незмінними.

Історик 3. Історія створення реактивних двигунів - одного з найпрогресивніших і перспективних видів теплових машин - не так тривала, як історія парових турбін і ДВС. Свій початок вона бере в минулому столітті. У розпал Першої світової війни А.І. Тихомиров посилає прохання про надання йому привілеї на розробку самохідних у воді і в повітрі хв, в яких використовувалися ракетні двігателі.Под керівництвом В.П. Глушко створюється ціла серія експериментальних рідинних ракетних двигунів - ОРЗ. Перший, ОРМ-1, - з циліндричним соплом, водяним охолодженням і тягою до 20 кгс (1 кгс = 0,102 Н). У ОРМ-3 і ОРЗ-5 двигуни охолоджувалися одним з компонентів палива. Як окислювачі використовувалися рідкий кисень, азотний тетроксид, азотна кислота, як пальне - бензин, гас (URL: http://ru.wikipedia.org).

У 1931 р Ф.А. Цандер удосконалив свій ОР-1 - паяльну лампу, перероблену в ракетний двигун (РД) і працювала на повітряно-бензинової суміші. У 1933 р Цандер зрозумів, що паливо для двигунів повинно бути присутнім вже в конструкції. Але ця ідея до нашого часу так і не реалізована. Реактивні двигуни на рідкому паливі (ЖРД) створювалися з використанням в якості окислювача рідкого кисню і азотної кислоти, яка на відміну від кисню залишається рідкою при нормальній температурі. У 1936-1937 рр. були розроблені двигуни з ручним і автоматичним пуском, регульованою в польоті тягою, на висококиплячому паливі. Вони витримували до 50 запусків.

В.П. Глушко був розробником електрореактивних двигунів. Він переконався, що вони знадобляться тільки на наступному етапі освоєння космосу, а щоб проникнути в космос, будуть потрібні рідинні реактивні двигуни, про які писав К.Е. Ціолковський. У 1930 р почалася розробка ЖРД (циліндричне сопло з водяним охолодженням і тягою до 20 кгс). У березні 1933 р бригада Цандера провела випробування ОР-2. У 1954 р М.К. Тихонравов і С.П. Картаючи запропонували створити штучний супутник Землі.Основним показником досконалості РД є його економічність. РД-107 був застосований в космічній ракеті, її питома імпульс в порожнечі становив 310 с. Багатокамерність дозволила зменшити довжину двигуна і масу ракети.
Учитель фізики і навчаються.

Висновок. Якими б не були різними парові машини, ДВС і реактивні двигуни, робота їх зводиться до перетворення внутрішньої енергії в механічну енергію, при наявності робочого тіла, нагрівача і холодильника

Фізик і вчитель.

Пояснюється принцип роботи теплового двигуна

Пояснюється принцип роботи теплового двигуна

Для характеристики ефективності роботи різних двигунів використовується поняття ККД. ККД теплового двигуна - це фізична величина, що показує яка частина енергії, отриманої від нагрівача, перетворюється в корисну роботу.

З визначення випливає формула

η = η =   · 100% =   , · 100% = ,

де Ап - корисна робота, Q1 - кількість теплоти, отримана від нагрівача, а Q2 - кількість теплоти, віддане холодильника. Корисна робота дорівнює різниці кількості теплоти, отриманого від нагрівача і кількості теплоти Q1, відданого холодильника Q2. Ап = Q2 - Q1 Формула η = Ап / Q1 .100% перетворюється в іншу формулу: η = (Q2 - Q1) /Q1.100% ККД теплових двигунів не перевищує 40%.

Сади Карно, придумав теплову машину з ідеальним газом як робоче тіло і розрахував максимальний ККД.

Сади Карно, придумав теплову машину з ідеальним газом як робоче тіло і розрахував максимальний ККД

Етап 4. Первинна перевірка розуміння

Застосовуємо види діяльності - спільну з учителем, спільно-розподілену між учнями, самостійну. Постановка проблемного питання, реалізуються навчальні завдання уроку, йде активізація розумової та самостійної діяльності учнів, виховується почуття впевненості в висловлюванні своєї думки. розвиток інтересу вивчення фізики, розширення кругозору учнів.

Завдання виконати в парах завдання на картках.

Розуміти на слух відповіді учнів, вміти формулювати власну думку і позицію, вміти використовувати мову для регулювання своєї дії.

Перелік УУД, виконуваних, які навчаються на даному етапі.

  • Виділення суттєвої інформації. Логічні висновки. (П)
  • Усвідомлено і довільно будують мовне висловлювання в усній формі. (П)
  • Розуміти на слух відповіді учнів, вміти формулювати власну думку і позицію, вміти використовувати мову для регулювання своєї дії. (К)
  • Беруть участь в обговоренні у фронтальному режимі. (П)
  • Самоконтроль розуміння завдань. (Р)
  • Вміння слухати. Прийняття та збереження навчальної мети і завдання. Уточнення і доповнення висловлювань учнів. (Р)

В 1.

У топці паровоза спалили 10 кг сухих дров з питомою теплотою згоряння 1.107Дж / кг, при цьому була здійснена корисна робота 8 МДж. Визначити ККД паровоза.

В 2.

Двигун внутрішнього згоряння автомобіля скоїв корисну роботу 92 МДж. При цьому він витратив 5 кг бензину з питомою теплотою згоряння 46.106 Дж / кг. Визначити ККД двигуна автомобіля.

Еколог і вчитель фізики

Негативний вплив теплових машин на навколишнє середовище пов'язане з дією різних факторів:

  • при спалюванні палива використовується кисень з атмосфери, внаслідок чого вміст кисню в повітрі поступово зменшується.
  • спалювання палива супроводжується виділенням в атмосферу вуглекислого газу.

Кількість палива, що спалюється таке, що виділяються при горінні продукти не встигають розсіятися, накопичуються і починають вносити свою лепту в налагоджений, тонко узгоджений механізм природи: змінюється, склад повітря у великих містах накопичується вуглекислий газ, який породжує парниковий ефект.

Це призводить до поступового підвищення середньої температури на землі.

Наслідки спалювання палива: кислотні дощі, парниковий ефект, забруднення атмосфери, забруднення грунту, води та ін.

Людина не мислить зараз свого існування без автотранспорту, але якщо подивитися на це зручність з іншого боку - з точки зору забруднення навколишнього середовища.

Склад вихлопних газів бензинових і дизельних двигунів (г / хв)

Компоненти вихлопних газів

бензинові двигуни

дизельні двигуни

1

Оксид вуглецю СО (II)

0,035

0,017

2

Оксид вуглецю СО2 (IV)

0,217

0,2

3

Оксиди азоту (NO, NO2)

0,002

0,001

4

сажа

0,04

1,1

Але всі типи ДВС мають невеликий ККД і викидають в атмосферу величезну кількість вихлопних газів.

Найбільш «брудні» автомобілі:

1. Bugatti Veyron: 571g / km

2. Lamborghini Murcielago LP640: 495g / km

3. Ferrari 599 GTB Fiorano: 490g / km

4. Ferrari 612 Scaglietti: 475g / km

5. Bentley Arnage / Azure / Brooklands: 465g / km

6. Dodge Viper SRT-10: 463g / km

7. Ferrari F430: 420g / km

8. Hummer H2: 412g / km

9. Mercedes G500: 400g / km

10. Bentley Continental GT / GTC / Flying Spur:

396g / km

Це поступово призводить до екологічної катастрофи, я думаю через це його скоро замінять іншими типами двигунів.

Основні шляхи зниження екологічних збитків від транспорту виділяться в наступному:

1.Оптімізація руху міського транспорту;

2. Розробка альтернативних енергоджерел; наприклад електродвигуном

3. Спалювання і очищення органічного палива;

4. Створення (модифікація) двигунів, що використовують альтернативні палива;

5. Захист від шуму;

6. Економічні ініціативи з управління автомобільним парком і рухом.

Найбільш токсичними компонентами відпрацьованих газів бензинових двигунів є: оксид вуглецю (СО), оксиди азоту (NОx), вуглеводні (СnHm), а в разі застосування етилованого бензину - свинець. Склад викидів дизельних двигунів відрізняється від бензинових. У дизельному двигуні відбувається більш повне згоряння палива. При цьому утворюється менше окису вуглецю і незгорілих вуглеводнів. Але, разом з цим, за рахунок надлишку повітря в дизелі утворюється більша кількість оксидів азоту. Дизельні двигуни, крім усього іншого, викидають тверді частинки (сажу). Сажа, що міститься у вихлопі, нетоксична, але вона адсорбує на поверхні своїх часток канцерогенні вуглеводні. При згорянні низькоякісного дизельного палива, що містить сірку, утворюється сірчистий ангідрид. Дані речовини, при попаданні органи дихання викликають досить небезпечні захворювання. Найстрашнішим з них є рак легенів, якому сприяє довгий вплив цих речовин на організм.

Шляхи ліквідації екологічних проблем пов'язаних із застосуванням теплових двигунів

Виберіть вірне твердження:

Щоб зменшити забруднення навколишнього повітря працюють тепловими двигунами, необхідно

1.Более повне згорання палива в двигунах.

2.Більш ретельне очищення газів, що виділяються топками електростанцій і двигунами внутрішнього згоряння.

3.Розшук більш «чистого» пального.

4.Іспользованіе двигунів з невеликим ККД.

5. Не економити воду, електроенергію.

6. Не знищувати зелені покрив землі

Учитель фізики і навчаються.

Питання: Для того щоб теплові двигуни були помічниками людини на сучасному етапі, необхідно:

  • Чи не знищувати зелені покрив Землі;
  • Посадити і виростити дерево;
  • Чи не їздити без потреби на автомобілі, мотоциклі;
  • Економити воду, електроенергію;
  • Охороняти ліс, джерела, річечки.

На дошці

Бережи свою планету!
Є одна планета-сад
В цьому космосі холодному
Тільки тут лісу шумлять.
Повітря ніжно блакитний
Дихається легко і досхочу.
Забуваємо ми часом:
Повітря дан в оренду нам,
Він один на всіх землян.
Щоб життя тріумфувала,
Охороняти нам повітря треба.
Бережи свою планету.
Адже інший на світі немає!

Етап 5. Первинне закріплення

Первинне закріплення

Учитель.

Роз'яснює завдання з виконання тесту.

Контролює самостійність роботи над завданнями, задає навідні запитання під час обговорення відповідей на питання тесту. Роз'яснює критерії виставлення оцінок за тест

Перелік УУД, виконуваних, які навчаються на даному етапі.

Виконують тест, вирішують завдання. Вчаться правильно розподіляти час, відведений на роботу обмінюються роботами, перевіряють правильність виконання, ставлять позначку. (П)

Усвідомлено і довільно будують мовне висловлювання в усній формі при перевірці тесту. (П)

Індивідуально працюють із завданнями тесту.

  • Будують мовне висловлювання при розборі відповідей на питання тесту. Оцінюють свою діяльність і діяльність сусіда по парті однокласник (К)
  • Розуміти на слух відповіді учнів, вміти формулювати власну думку і позицію, вміти використовувати мову для регулювання своєї дії (К)
  • Взаємоконтроль правильність виконання завдань тесту і знання правильних відповідей. (Р)
  • Уміння слухати у відповідність до цільової установки. Прийняття та збереження навчальної мети і завдання. Уточнення і доповнення висловлювань учнів. Здійснення взаємоконтролю. (Р)

Вчитель фізики

Тепер давайте подивимося, наскільки добре ви засвоїли новий матеріал сьогоднішнього уроку:

Завдання 1. Для охолодження циліндрів двигунів автомобілів і тепловозів застосовується вода, в літаках циліндри охолоджуються повітрям. Чому?

Завдання 2. Який вид механічної енергії пара використовують в парових турбінах?

Завдання 3. Чи можна всю внутрішню енергію пара в тепловій машині перетворити механічну?

Питання.

  1. Що нового для себе ви сьогодні дізналися на уроці?
  2. Що значить використовувати внутрішню енергію?
  3. У яких пристроях люди навчилися використовувати внутрішню енергію?
  4. Які види теплових двигунів ми вивчили на уроці?
  5. Що спільного у ДВС і парових і газових турбін?
  6. Чим відрізняються турбіни від ДВС

Індивідуальні завдання.

Тест Е.Н Крівопалова. Тести з фізики.

Етап 6. Інформація про домашнє завдання, інструктаж по його виконанню

Вчитель фізики

Формулювання домашнього завдання, інструктаж по його виконанню.

§ 21-24, вивчити визначення, знати класифікацію теплових машин, пристрій і роботу ДВС і турбін, принцип роботи і формулу ККД теплових двигунів. Вирішити письмово завдання № 1142,1143 (В.І.Лукашік, збірник задач з фізики для 7-9 класів).

Перелік УУД, виконуваних, які навчаються на даному етапі.

Слухають вчителя і записують домашнє завдання в щоденнику. (П)

Етап 7. Рефлексія (підведення підсумків заняття)

Учитель фізики проводить рефлексію, аналізує разом з учнями.

  • Що нового, цікавого ви дізналися сьогодні на уроці?
  • Як ви засвоїли пройдений матеріал?
  • Які були труднощі? Чи вдалося їх подолати?
  • Стануть в нагоді вам знання, отримані сьогодні на уроці?
  • Оцініть, як пройшов урок.

«Виберіть ту« мордочку », яка відповідає вашому настрою в даний момент часу».

Перелік УУД, виконуваних, які навчаються на даному етапі.

  • Визначають рівень досягнень своїх результатів. Відповідають на запитання вчителя (П)
  • Уміння робити висновки. (П)
  • Взаємодіють з учителем (К)
  • Вміти формулювати власну думку (К)
  • Саморегуляція емоційних і функціональних станів. (Р)

Література.

  1. Поршневой_двігатель_внутреннего згоряння
  2. http://ru.wikipedia.org/wiki/Газовый_двигатель
  3. http://ru.wikipedia.org/wiki/Роторно-поршневой_двигатель
  4. http://ru.wikipedia.org/wiki/Бензиновый_двигатель
  5. http://ru.wikipedia.org/wiki/Дизельный_двигатель
  6. http://ru.wikipedia.org/wiki/Газовая_турбина
  7. http://www.manbw.ru/analitycs/steam-turbines.html
  8. http://www.vseslova.ru/index.php?dictionary=bes&word=parovaya_turbina
  9. http://portfolio.1september.ru

13.02.2018

«Гуляючи в тінистій гаю, грецький філософ розмовляв зі своїм учнем:" Скажи мені, - запитав юнак, - чому тебе часто долають сумніви?
Як же так, що для тебе залишилося настільки багато незрозумілих питань?
Скажіть, що треба робити, щоб відкрити нові знання?
Які перетворення енергії відбулися в ході цього експерименту?
Які двигуни Ви знаєте?
Чому?
Що нового для себе ви сьогодні дізналися на уроці?
Що значить використовувати внутрішню енергію?
У яких пристроях люди навчилися використовувати внутрішню енергію?
Які види теплових двигунів ми вивчили на уроці?